Rím (5 dní)

Rím – večné mesto
Cena: 159€                                  

Nehovorte, že ste sa nikdy netúžili túlať uličkami starovekého Ríma. Mesta, po ktorom sa kedysi premával na koni Alexander Veľký a Vergílius s Horáciom v ňom skladali svoje slávne ódy a eposy. Nie nadarmo ho volajú „večným mestom“.

Zahraničné výlety

1. deň
Odchod zo Slovenska. Nočnou jazdou tranzit cez Rakúsko do Talianska. Non stop jazda s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.

2. deň
Príchod do Ríma v ranných hodinách. Prehliadka historického centra večného mesta: Piazza del Popolo, Španielske námestie s monumentálnymi schodmi, fontána diTrevi, najzachovalejšia antická budova v Ríme - Pantheon, romantické námestia Piazza Navona a Piazza Colonna, Largo Torre Argentina, Campo Dei Fiori, Ghetto, kostol Chiesa Del Gesu, gotický kostol S. Maria Sopra Minerva, Piazza Venezia. Ubytovanie a nocľah.

3. deň
Celý deň strávime poznávaním jedného z najmenších štátov sveta – VATIKÁNU. Vatikánske múzeá so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Svätopeterské námestie, chrám sv. Petra, kde je možnosť návštevy kupoly chrámu vo výške 132 m, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Prehliadka pokračuje návštevou Anjelského hradu, Forum Romanum a Koloseom. Nasleduje osobné voľno a ubytovanie.

4. deň
Návšteva historického mestečka TIVOLI, nachádzajúceho sa nad Rímom. Starobylé mesto Tivoli bolo v cisárskych dobách obľúbeným letným sídlom rímskych velikánov a cisárov. Navštívime letovisko cisára Hadriána Villa Adriana, ako aj vilu Villad´Este, ktorá patrí k najkrajším renesančným stavbám v Taliansku. V oboch komplexoch sa nachádza množstvo fontán, vodopádov a parkov. V poobedňajších hodinách návrat do Ríma, mesta ktoré je okrem histórie známe aj ako mesto módy. Výhodné nákupy sú na Via Del Corso, Via Nazionale alebo na Via Coladi Rienzo. Vo večerných hodinách odchod z Ríma.

5. deň
Tranzit z Talianska do Rakúska. Predpokladaný návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.

V prípade záujmu o danú ponuku neváhajte využiť náš kontaktný formulár.

Cena zahŕňa: poistenie insolventnosti CK, doprava moderným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, DPH.
* cena platí pri obsadení autobusu min. 45 platiacimi osobami + 3x pedagogický dozor grátis.

Cena nezahŕňa: vstupy do pamiatok, cestovné poistenie 1,8€/os/deň, profesionálny sprievodca 15€/osoba Kontaktný formulár
* Položky sú povinné


Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX

© 2000 - 2023 AZAD