Oswiecim + Krakow + Wieliczka

Atraktívne Poľsko - Oswiecim, Krakow a Wieliczka
Cena: 2 dni 56,-€ / 3 dni 86,-€

Objavte čaro i smútok histórie, ako aj znovunájdenie starej pravdy, „soľ nad zlato“, vďaka netradičným pamiatkam, ktoré Vám Poľsko ponúka.
Zahraničné výlety

Krakow – jedno z najnavštevovanejších miest strednej Európy, bývalé kráľovské mesto, dnes hlavné mesto Malopoľského vojvodstva.

Oswiecim – múzeum v pôvodných priestoroch tábora Auschwitz a Birkenau, koncentračné tábory - symbol masového vyvražďovania, holokaustu a teroru.

Wieliczka - najstaršia a najväčšia soľná baňa v Európe. Sprístupnená je 3,5 km dlhá trasa so soľnými jazerami, komorami či kaplnkou, ktoré sa rozprestierajú v hĺbke od 64 do 135 m .

1. deň
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, cesta do Poľska a prehliadka Osvienčimu.
Druhá svetová vojna otriasla celým svetom. Na všetkých školách sa učíme o slovenských dejinách, o tom, ako nacistické vojská mučili nevinných ľudí. Avšak pocit, ktorý zažijete, keď vstúpite do koncentračného tábora Auschwitz v Osvienčime sa nevyrovná žiadnej učebnici. Tento zážitok je síce psychicky náročný, ale reálny. Určite naň nezabudnete a možno vám zmení pohľad na život. Presun do Krakowa, osobné voľno, ubytovanie, nocľah.

2. deň
Raňajky a prehliadka Krakowa. Symbolom starého Krakowa je hrad Wawel. Kráľovský korunovačný zámok stojí na 228 metrovom pahorku nad riekou Wisła. Pamiatky Wawelu: Kaplnka Žigmunda, Obrí zvon, Kríž Čierneho Krista. Nachádzajú sa tu aj početné historické stavby, paláce, kostoly, ale aj Jagellovská univerzita a gotická katedrála, kde boli v minulosti pochovávaní poľskí králi.

Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami (komplex stredovekých a renesančných budov, ktorým dominuje Sukiennicea kde v 13. storočí existoval jeden z najväčších trhov v Európe, Židovské mesto Kazimierz. Odchod do hotela, nocľah.

3. deň
Raňajky, presun na návštevu soľných baní vo Wieliczke.
Wieliczka je najstaršia soľná baňa v Poľsku, ktorá bola celé stáročia prameňom bohatstva regiónu a kultúrnym základom. Prekrásne kaplnky, úžasné podzemné jazerá, originálne zariadenia a výstroj, ako aj zachované výtvory baníckych prác podávajú obraz o boji ľudí so živlami. Baňa sa rozprestiera na deviatich poschodiach, ktoré sú skryté pod mestom v hĺbke 327 m. Baňa Wieliczka bola v roku 1978 zapísaná aj do Prvej listiny svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Vo večerných hodinách odchod z Poľska a návrat na Slovensko.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.
Program a dĺžku výletu je možné upraviť podľa vlastných predstáv.

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu, 1x/2x ubztovanie s raňajkami, poistenie insolventnosti CK, DPH.
* cena platí pri obsadení autobusu min. 45 platiacimi + 3x pedagogický dozor grátis.

Cena nezahŕňa: vstupy do pamiatok, cestoné poistenie 1,8€/os/deň, profesionálneho sprievodcu - 19€/osVyužívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX

© 2000 - 2023 AZAD