Vyhľadávanie

Druh:
Destinácia:
Doprava:
Termín:
Cena:
Od:
Do:
Od:
Do:

Kuba - exotika a luxus


Kuba patrí k najoblúbenejším zimným exotickým destináciám, je to dlhý úzky ostrov, ktorý tvarom pripomína krokodíla. Je súčasťou súostrovia, ktoré leží v najzápadnejšej časti Karibiku, pri vchode do Mexického zálivu, 77 km od Haiti, 87 km od Bahám, 146 km od Jamajky a 180 km od Floridy. Obklopuje ho približne 1500 ostrovov a ostrovčekov známych ako ,,cayos“, mnohé sú okrem iného prírodnými rezerváciami. Slovo Kuba môže mať i význam ,,krajina“. Ostrov známy tiež ako kľúč k zálivu, je najväčší z West Indies a jeden z najväčších na svete. Kuba má viac ako stovku prírodných pláží s jemným bielym pieskom a krišťáľovo čistou vodou. 
 

 

 
Najvhodnejšie obdobie dovolenky
Kuba sa nachádza v tropickom pásme, čo je zárukou príjemných podmienok. Najlepší čas na návštevu je od decembra do mája so suchými a slnečnými dňami. Od júna do novembra tu môže byť veľmi horúco, vlhko a mokro.  Počas zimných mesiacov decembra a januára môžu denné teploty klesnúť pod 20 stupňov, zatiaľ čo v letných mesiacoch v júli a auguste teploty stúpajú, a to najmä v Havane a Santiagu de Cuba. Hurikánová sezóna začína v júni.
Exotický pobyt je možné stráviť v Havane, Varadere, prípadne kombináciou týchto dvoch známych destinácií.

Havana
Nič na svete sa Havane nevyrovná. Čaro španielskej koloniálnej architektúry Starého  mesta (Habama Vieja) a zaujímavá opustenosť Havana Centro sú jedinečné.
Mesto lojálnych pozostalých komunizmu a majstrovských muzikantov energicky pulzuje synkopovým rytmom rumby. Pre histórie chtivých je tu neustále žijúca  Havana – Vieja sponzorovaná UNESCO-m. Na ostatných čakajú slnkom zaliate pláže Playas del Este.

Zábava v rytme salsy
Typická havanská noc je rýchlym kolotočom údernej salsy, alebo pocitového boleros. Všetko je poháňané rumom. Oplatí sa zažiť živý koncert miestnych skupín hrajúcich jazz, salsu alebo son, pravidelne hrajúcich v legendárnych kluboch. Bary sú rozložené po celom meste, ísť z baru do baru si žiada veľa času. Rušný nočný život je vo štvrti okolo Plaza de la Catedral. Najlepšou možnosťou je kúpiť si pivo alebo fľašku rumu a ísť spolu s davom po Malecóne. Populárnou kubánskou zábavou je kino. Mnoho menších sa nachádza okolo Vedado.

Varadero
Neexistuje slávnejšie kubánske letovisko. Veď traja zo štyroch turistov na Kube spustia kotvy práve tu, vo Varadere, ktorého názov v preklade znamená práve „kotvisko“. Toto letovisko na polostrove Hicanos, asi dve hodiny jazdy od Havany, vzniklo už v 16. storočí - ako španielsky prístav. Neskôr ho preslávili obrovské náleziská soli. Dnes je neodmysliteľne spojené s turistickým priemyslom na Kube. Hovorí sa mu i „Kubánska riviéra“ a turisti tu nájdu nielen hotely, pre ktoré je aj päť hviezdičiek málo na vyjadrenie luxusu. Miestne pláže majú dĺžku okolo dvadsať kilometrov a hlavne sú naozaj čisté! Plusom pre tých, ktorí si vo vode príliš neveria, je zasa fakt, že vstup do mora je veľmi mierny.
Aktivít ponúka Varadero požehnane - od klasických škôl salsy alebo potápania cez plavbu katamaránom na ostrovy pri pobreží až po možnosť zahrať si golf v miestnom klube, ktorý funguje už od roku 1927.
 


Počas pobytu je klientom zabezpečené ubytovanie výhradne v štvorhviezdičkových a päťhviezdičkových hoteloch, ktoré sú zárukou kvality, luxusu a poskytovania perfektného servisu. 

Kuba - exotika a luxus

Ľutujeme, ale nenašli sme žiadnu ponuku.

Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX

© 2000 - 2022 AZAD