Vyhľadávanie

Druh:
Destinácia:
Doprava:
Termín:
Cena:
Od:
Do:
Od:
Do:

Dovolenky - Španielsko - Malaga


MALAGA

Na pobreží stredozemného mora sa rozprestiera mesto, prístav a zároveň oblľúbené prázdninové letovisko Malaga, ktorá je centrom Costa del Sol, čo je najväčší turistický región Španielska. Rodisko umelca Picassa, je veľmi atraktívnym kozmopolitným mestom, lemovaným exotickými palmami. Ulice v noci ožívajú a všetky kúty sa nesú v znamení zábavy a všadeprítomného temperamentu. Na svoje si však prídu aj milovníci histórie a poznania pri návštevách kvalitných múzeí a galérií. Pobrežie má vynikajúcu zemepisnú polohu, v tejto časti sú taktiež zaznamenávané najvyššie priemerné teploty v krajine. Okrem toho, že Malagu možno pokladať za centrum kultúry, nemožno opomenúť výnimočnú gastronómiu, s ktorou sa turisti s nadšením oboznámia v reštauráciach, na terasách a v rušných ulicia mesta. 


O Španielsku

Rozprestiera sa na väčšej ploche Pyrenejského polostrova. Španielsko je krajinou futbalu, rytmov flamenca, sangrie, býčích zápasov i slávnych fiest. Nádherná prírodná scenéria krajiny predstavuje veľmi rôznorodé územie, nájdete tu pahorkatiny, polopúšte, púšte, úrodné údolia pozdĺž riek, palmové promenády, skalnaté i sopečné oblasti, nádherné zlatisté pláže. Výnimočnú stredomorskú atmosféru znásobujú kilometre piesočnatých pláží, romantické ostrovy, mnohé historické pamiatky, zábava a bohatá gastronómia. Subtropické podnebie Španielska, ovplyvňované Stredozemným morom, západným severoatlantickým prúdením a teplými vetrami zo Sahary, zaručuje príjemne strávenú dovolenku. Navštívte toto slnečné miesto charakteristické svojou žiarou a temperamentom.


Tipy na výlety

Barcelona
Hlavným mesto Španielska je síce Madrid, no turisticky je navštevovanejšia práve príťažlivá a divoká Barcelona, metropola Katalánska. Môžete navštíviť modernistický Chrám Sagrada Familia, arénu corridy, pevnosť, prístav, gotickú štvrť s námestím, kde bol po návrate z Ameriky v r. 1493 privítaný
K. Kolombus. Určite Vás očarí i vrch Montjuic, Španielske námestie, Národný palác a nočné predstavenie magických fontán. Barcelona je známa i svojím podmorským Akváriom s podvodnými tunelmi, kde nad vami plávajú žraloky i iné morské živočíchy. Milovníci futbalu z mesta určite neodídu bez návštevy známeho futbalového štadiónu „Nou Camp“ klubu FC Barcelona.

Vodný park Marineland
Park vzdialený 12 km od Lloret de Mar Vám ponúka prežitie fascinujúceho celodenného zážitku počas sledovania predstavenia roztomilých tuleňov, delfínov i papagájov, návštevy mini zoo či celodennej zábavy na lákavých atrakciách ako šmykľavky, tobogány, lagúny a bazény.

Aquapark Water World
Zábava v danom aquaparku má prívlastky odvážna až adrenalínová. Nachádzajú sa tu obrovské tobogány, bazén s umelým vlnobitím, jaccuzi, minigolf, splavy, detský ostrov a detské lagúny. Navštívte aj Vy jeden z najlepších vodných parkov Európy.

Flamenco show
Pravú a divokú španielsku atmosféru spoznáte a zažijete na vlastnej koži pri večernom predstavení Flamenco. Vychutnajte si výnimočný umelecký zážitok sledovaním temperamentných španielskych tanečníkov. Nechajte sa uniesť kúzlom rytmických španielskych tancov a piesní a ochutnajte katalánske šampanské, víno a sangriu. 

Montserrat
Nenechajte si ujsť veľkolepý celodenný výlet – návštevu nádhernej vápencovej hory so svetoznámym starobylým benediktínskym kláštorom, najobľúbenejším pútnickým miestom Katalánska. V katedrále kláštora mnísi chránia sošku Čiernej Madony La Morenety, patrónky Katalánska. Zažite dobrodružstvo a vyvezte sa na vrch San Jerónimo, kde Vás očarí úchvatný výhľad na okolie krajiny.

Tossa de Mar
Medzi krásy pobrežia Costa Brava jednoznačne patrí i Tossa de Mar, starobylé pokojné mestečko s romantickými uličkami a zákutiami. Návštevu tohto miesta ležiaceho v provincii Girona určite ocenia milovníci histórie, pretože tu nájdu mnoho pozostatkov z rímskej doby a môžu sa kochať zbytkami pevnosti z 12. storočia a stredovekými hradbami. Zlatistá pláž ocenená modrou vlajkou za čistotu mora Vám zaručí príjemne strávené chvíle. Tossa de Mar sa zaraďuje medzi Národné katalánske pamiatky.

Figueres
Vo Figueres, rodnom meste svetoznámeho surrealistickcého umelca Salvatora Dalího, sa nachádza majestátne Dalího múzeum „Teatro-Museo Dalí“ – najväčšie surrealistické múzeum na svete. Múzeum má široký výber z umelcových diel od jeho prvých pokusov až po posledné obrazy, v centre múzea sa nachádza umelcova hrobka. Môžete navštíviť aj múzeum hračiek, nádherné starobylé uličky, množstvo obchodíkov, a iné malebné zákutia.


Dovolenky - Španielsko - Malaga

Doporučujeme:

Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX

© 2000 - 2022 AZAD