Vyhľadávanie

Druh:
Destinácia:
Doprava:
Termín:
Cena:
Od:
Do:
Od:
Do:

Dovolenky - Bulharsko - Slnečné pobrežie


BULHARSKO

Očarujúca prímorská krajina patriaca medzi obľúbené dovolenkové destinácie láka čoraz viac turistov z celého sveta svojimi nízkymi cenami a stále kvalitnejšími turistickými centrami. Na svoje si tu príde každý - milovníci slnka a jemných pieskových pláží, dobrodruhovia túžiaci po horských hrebeňoch a dych vyrážajúcich roklinách, obdivovatelia prírody či nadšenci histórie a kultúry. Určite sa stretnete s priateľskými, srdečnými a pohostinnými ľuďmi. Bulharsko oplýva vďaka vhodným klimatickým podmienkam ohromným množstvom druhov fauny a flóry, známe je najmä pestovaním ruží. Tieto nádherné voňajúce kvetiny sa tu pestujú už vyše 300 rokov a ich vzácny éterický olej obsahujú najdrahšie francúzske parfumy. Príťažlivými sú aj štátne hranice Bulharska s Tureckom, štátom rozprestierajúcim sa na dvoch kontinentoch, a možnosť nazrieť do jeho bývalého hlavného mesta Istanbulu. 

SLNEČNÉ POBREŽIE

Slnečné pobrežie je situované v polkruhovitom zálive, ktorý ohraničuje na jednej strane obec Sv. Vlas a na strane druhej historický Nesebar. Patrí k najobľúbenejším a najstarším prímorským letoviskám v Bulharsku. Osemkilometrová pláž má kvalitný jemný piesok a veľmi pozvoľne sa zvažuje do mora. Preto je rajom pre rodiny s deťmi. Slnečné pobrežie ponúka nespočetné množstvo spoločenského, kultúrneho a športového vyžitia. Hotely, štýlové reštaurácie, kaviarne, nočné bary a diskotéky vytvárajú dokonalú turistickú kulisu. Pre deti sú k dispozícii bazény, tobogány, hojdačky a iné lákadlá. Novou atrakciou je zábavný vodný park, ktorého návštevu určite nesmiete vynechať. Dobudované korzo vedúce pozdĺž pobrežia má dĺžku až päť kilometrov a je lemované množstvom obchodíkov. Pešia prechádzka sľubuje veľa zážitkov. V letovisku je pláž označená Modrou vlajkou Európskej únie, čo znamená, že patrí medzi najčistejšie pláže Európy.
 
TIPY NA VÝLETY

Kiten
Menšie prímorské mestečko Kiten leží na mierne vyvýšenom polostrove a nachádza sa 5 km od Prímorska. Zdravá klíma tohto moderného mestečka umožňuje liečenie kožných chorôb či astmatických a dýchacích problémov. Južná i severná časť mesta je lemovaná prekrásnymi zátokami s nedotknutou prírodou. Jedným z najkrajších miest južného Bulharska je obľúbený Kitenský záliv (Atliman), známy svojím pokojom, rozľahlými piesočnatými plážami a skalnatými útesmi. Rajom pre rybárov je ústie rieky Karakarač, ktorá sa tu vlieva do mora. Daná destinácia je ako stvorená pre potápanie, rybárčenie.

Sozopol
Počiatky tohto malebného rybárskeho mestečka s pôsobivým historickým centrom siahajú do roku 610 p.n.l. Archeologicky odkryté stavby, prastaré mestské hradby či pôsobivé kostoly nás upozorňujú na jeho bohatú históriu. Sozopol je charakteristický svojim typickým architektonickým riešením hrázdených domov z 19. storočia, ktorých horné poschodia vyčnievajú nad úzke uličky. Po prehliadke mesta sa môžete okúpať pod parkom v centre mesta, skrýva sa tu príjemná piesočnatá pláž s výhľadom na mestské hradby. 4 km južne sa nachádza prírodná rezervácia Ropotamo – krajina pohyblivých pobrežných dun.

Beglik taš
Beglik taš, archeologická lokalita uprostred divokej prírody, je najstarším posvätným megalitickým miestom na pobreží Čierneho mora. Ide o pôsobivý skalnatý útvar vzdialený 5 km od Prímorska, ktorý upravili a využili dávni obyvatelia Bulharska (Tráci) ako pohanskú svätyňu.

Nesebar a jeho aquapark
Starobylé mesto na pobreží Čierneho mora založili starovekí Gréci. Uchováva veľké množstvo pamiatok a mnoho kostolov, ktoré vznikli v obdobiach od konca staroveku do novoveku. Nesebar je vzhľadom na svoju výhodnú polohu a zaujímavú architektúru navštevovanou turistickou oblasťou. Kúsok za mestom nájdete rozsiahly moderný Aquapark Nesebar s mnohými atrakciami. Výnimočným je tu hrad s mnohými druhmi šmykľaviek a s mokrou U-rampou. 


Dovolenky - Bulharsko - Slnečné pobrežie

Doporučujeme:

Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX

© 2000 - 2022 AZAD