Vyhľadávanie

Druh:
Destinácia:
Doprava:
Termín:
Cena:
Od:
Do:
Od:
Do:

Dovolenky - Bulharsko - Primorsko


BULHARSKO

Očarujúca prímorská krajina patriaca medzi obľúbené dovolenkové destinácie láka čoraz viac turistov z celého sveta svojimi nízkymi cenami a stále kvalitnejšími turistickými centrami. Na svoje si tu príde každý - milovníci slnka a jemných pieskových pláží, dobrodruhovia túžiaci po horských hrebeňoch a dych vyrážajúcich roklinách, obdivovatelia prírody či nadšenci histórie a kultúry. Určite sa stretnete s priateľskými, srdečnými a pohostinnými ľuďmi. Bulharsko oplýva vďaka vhodným klimatickým podmienkam ohromným množstvom druhov fauny a flóry, známe je najmä pestovaním ruží. Tieto nádherné voňajúce kvetiny sa tu pestujú už vyše 300 rokov a ich vzácny éterický olej obsahujú najdrahšie francúzske parfumy. Príťažlivými sú aj štátne hranice Bulharska s Tureckom, štátom rozprestierajúcim sa na dvoch kontinentoch, a možnosť nazrieť do jeho bývalého hlavného mesta Istanbulu. 

PRIMORSKO

Jedno z najznámejších a najvyhľadávanejších prímorských letovísk južného pobrežia, vzdialené 50 km od Burgasu. Dnešné mestečko vzniklo z rybárskej osady a v súčasnosti je charakteristické svojou príjemnou originálnou atmosférou, ktorú vytvárajú štýlové reštaurácie, útulné kaviarničky a vinárničky. Každému odporúčame ochutnať najmä osvedčené bulharské špeciality, akými sú ajran – osviežujúci jogurtový nápoj, tarator - studená polievka z kyslého mlieka, uhoriek, cesnaku, orechov, kôpru a olivového oleja, gjuveč - bohatá zeleninová misa, niekedy i s mäsom, často podávaná s vínom a mnoho ďalších tradičných dobrôt. Letovisko s dvomi nádhernými plážami s jemným pieskom obmýva čisté more. Severná pláž poskytuje viac súkromia a je menej zaľudnená, južná pláž poskytuje zasa väčšie množstvo výberu vodných športov a atrakcií vrátane tobogánu pre deti a tenisové kurty. Mesto je atraktívne svojim priaznivým podnebím, pôsobivou prírodou, historickými a kultúrnymi pamiatkami, pohostinnými obyvateľmi, prijateľnými cenami a v neposlednom rade rôznymi atrakciami pre turistov. To všetko a ešte omnoho viac vám zaručí nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku.

TIPY NA VÝLETY

Kiten
Menšie prímorské mestečko Kiten leží na mierne vyvýšenom polostrove a nachádza sa 5 km od Prímorska. Zdravá klíma tohto moderného mestečka umožňuje liečenie kožných chorôb či astmatických a dýchacích problémov. Južná i severná časť mesta je lemovaná prekrásnymi zátokami s nedotknutou prírodou. Jedným z najkrajších miest južného Bulharska je obľúbený Kitenský záliv (Atliman), známy svojím pokojom, rozľahlými piesočnatými plážami a skalnatými útesmi. Rajom pre rybárov je ústie rieky Karakarač, ktorá sa tu vlieva do mora. Daná destinácia je ako stvorená pre potápanie, rybárčenie.

Sozopol
Počiatky tohto malebného rybárskeho mestečka s pôsobivým historickým centrom siahajú do roku 610 p.n.l. Archeologicky odkryté stavby, prastaré mestské hradby či pôsobivé kostoly nás upozorňujú na jeho bohatú históriu. Sozopol je charakteristický svojim typickým architektonickým riešením hrázdených domov z 19. storočia, ktorých horné poschodia vyčnievajú nad úzke uličky. Po prehliadke mesta sa môžete okúpať pod parkom v centre mesta, skrýva sa tu príjemná piesočnatá pláž s výhľadom na mestské hradby. 4 km južne sa nachádza prírodná rezervácia Ropotamo – krajina pohyblivých pobrežných dun.

Beglik taš
Beglik taš, archeologická lokalita uprostred divokej prírody, je najstarším posvätným megalitickým miestom na pobreží Čierneho mora. Ide o pôsobivý skalnatý útvar vzdialený 5 km od Prímorska, ktorý upravili a využili dávni obyvatelia Bulharska (Tráci) ako pohanskú svätyňu.

Nesebar a jeho aquapark
Starobylé mesto na pobreží Čierneho mora založili starovekí Gréci. Uchováva veľké množstvo pamiatok a mnoho kostolov, ktoré vznikli v obdobiach od konca staroveku do novoveku. Nesebar je vzhľadom na svoju výhodnú polohu a zaujímavú architektúru navštevovanou turistickou oblasťou. Kúsok za mestom nájdete rozsiahly moderný Aquapark Nesebar s mnohými atrakciami. Výnimočným je tu hrad s mnohými druhmi šmykľaviek a s mokrou U-rampou. 


Dovolenky - Bulharsko - Primorsko

  • Hotel Milan**

    Hotel Milan**

    Bulharsko - Primorsko
    Ubytovanie bez stravy
    Príjemný hotel
Doporučujeme:

Využívame služby:

Benefit Plus
Edenred
Európska poisťovňa
Gusto karta


UNIQUA poisťovňa
UP Slovesnko
SACKA
Ticket


DOXX

© 2000 - 2022 AZAD